Kontakt



Društvo neurologa Srbije
Dr Subotića starijeg 6,
Poštanski pregradak 12,
11129 Beograd 102, Srbija

www.drustvoneurologasrbije.org

www.neurovesti.org


Tel: +381-11-3064200
Faks: +381-11-2684577



PREDAVAČI I PREZENTERI

Aleksandar Krsmanović je rođen 1979. godine u Gornjem Milanovcu. Obrazovanje je stekao na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je završio osnovne studije medicine 2006. godine. Specijalizant je neurologije od 2013. godine na istom fakultetu. Zaposlen je na Neurološkom odeljenju Opšte bolnice u Gornjem Milanovcu. Član je Srpskog lekarskog društva i Društva (mladih) neurologa Srbije. Suprug je i otac dve devojčice.



Aleksandar Pantović je lekar na specijalizaciji na Klinici za neurologiju Vojnomedicinske akademije. Osnovne studije medicine završio je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Student je doktorskih studija na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer Molekularna medicina. Učestvuje na projektima: Genetske promene kao prediktivni faktor nastanka i kliničkih karakteristika za multiplu sklerozu, čiji je rukovodilac prof. dr Evica Dinčić, i Modulacija signalnih puteva koji kontrolišu intracelularni energetski balans u terapiji tumora i neuro-imuno-endokrinih poremećaja, čiji je rukovodilac prof. dr Vladimir Trajković (projekat Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja br. 41025). Posebno je zainteresovan za klinička i bazična istraživanja u oblasti neurodegeneracije, programirane ćelijske smrti – autofagije/apoptoze – i imunomodulacije. Član je Društva mladih neurologa Srbije, Društva za neuronauke Srbije i Federacije evropskih društava za neuronauke (Federation of European Neuroscience Societies – FENS).

Aleksandar Ristić rođen je 1973. godine u Prištini, gde je diplomirao na Medicinskom fakultetu. Na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije zaposlen je od 2000. godine. Magistrirao je (2004.) i doktorirao (2012.) na Medicinskom fakultetu u Beogradu pod mentorstvom prof. dr Vladimira S. Kostića i prof. dr Dragoslava Sokića. Tokom svog usavršavanja radio je na Klinici za epileptologiju u Bonu (prof. Christian Bien) i Klinici za neurologiju u Insbruku (prof. Eugen Trinka), unutar kojih je usvojio principe rada u visokoprofi lisanim centrima za epilepsiju i analizu video-EEG monitoringa. Na poziciji Research Fellow, tokom 2009. i 2010. godine radio je u Centru za epilepsije prestižne Klivlendske klinike (Ohajo), pod mentorstvom prof. dr Imada Najma. Tokom fellowship programa usavršio je dijagnostičke algoritme pristupa, kao i korišćenje naprednih elektrofi zioloških tehnika i neuroimidžinga u hirurškom programu za farmakorezistentne epilepsije. Od 2011. godine je klinički asistent na predmetu Neurologija pri Medicinskom fakultetu u Beogradu. Autor je i koautor brojnih naučnih radova publikovanih u celini.

Aleksandra Mitrović je klinički lekar na Odeljenju za lečenje glavobolja i migrene Migrena centar Kliničkog odeljenja neurologije Klinike za interne bolesti, KBC Zvezdara. Obrazovanje je stekla na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je završila osnovne studije medicine. Trenutno je na specijalističkim akademskim studijama iz neurologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Započela je specijalizaciju iz neurologije u aprilu 2014. godine. Dr Aleksandra Član je Srpskog lekarskog društva, Društva mladih neurologa Srbije i Nacionalnog udruženja za glavobolje Srbije. Govori engleski i francuski jezik.



Aleksandra Parojčić (rođena Savić) je neuropsiholog na Klinici za neurologiju od 1998. godine (iste godine diplomirala je na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu). Zvanje specijaliste medicinske psihologije (2006.) i magistra neuropsihologije (2008.) stekla je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu iz oblasti demencija. U periodu od 2003. do 2012. godine pohađala je više edukativnih kurseva iz oblasti neuropsihološke i psihodijagnostike. Stalni je član tima za prehiruršku evaluaciju i preoperativnu pripremu pacijenata sa farmakorezistentnom epilepsijom Centra za epilepsije, kao i Odeljenja za imunski posredovane bolesti CNS. Koautor je i relizator više KME (Zdravstveni savet, 2014.), kao i akreditovanih edukacija (Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, od 2004. do danas) iz oblasti neuropsihologije dece i odraslih. Mentor je specijalizantima medicinske psihologije i predavač na izbornoj nastavi iz neurologije (Medicinski fakultet) – Semiologija epilepsije (2013/2014. i 2014/2015.). Edukovana je u oblasti psihološkog savetodavnog rada – savetodavni rad na fenomenološko-egzistencijalističkim osnovama: reedukacija psihomotorike; psihodramska psihoterapija, bazični TA. Stručni je konsultant, koautor i realizator projekata Psihosocijalnog savetovališta Društva MS Srbije.

Aleksandra Tomić je zaposlena na Klinici za neurologiju od 2007. godine, prvo kao klinički lekar, a od 2011. započela je specijalistički staž. Trenutno je na doktorskim studijama iz neurologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu, gde je 2010. godine odbranila završni specijalistički akademski rad pod nazivom Kliničke, genetske, epidemiološke i radiološke karakteristike obolelih od Vilsonove bolesti, pod mentorstvom prof. dr Marine Svetel. Medicinski fakultet u Beogradu završila je 2007. godine. Od 2011. saradnik je na projektu pod rukovodstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića (br. projekta 175090) Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Polje interesovanja predstavljaju bolesti nevoljnih pokreta.

Ana Kosać je rođena 1982. godine u Beogradu. Medicinski fakultet u Beogradu završila je 2008. godine, a od 2010. godine je u stalnom radnom odnosu na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu. Specijalizaciju iz oblasti dečije neurologije započela je 2013. godine. Završni rad iz specijalističkih akademskih studija iz neurologije odbranila je 2014. godine, pod mentorstvom prof. dr Nebojše Jovića. Od 2014. godine ja na doktorskim studijama iz neurologije. Kao dobitnik stipendije Internacionalne federacije za kliničku neurofi ziologiju, 2012-13. godine bila je na šestomesečnom usavršavanju (ENMG) u Engleskoj, na Fakultetu u Njukaslu.


Ana Pražić je specijalista neurologije na Klinici za neurologiju Kliničkog centra u Nišu. Obrazovanje je stekla na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Nišu, gde je završila osnovne studije medicine i specijalizaciju iz neurologije. Zaposlena je na Klinici za neurologiju KC Niš, gde radi na Odeljenju kliničke neurologije, na Odseku za kognitivnu i bihejvioralnu neurologiju. Član je Društva mladih neurologa Srbije. Istraživač je i koordinator više kliničkih studija iz oblasti MS.



Davor Batinić je rođen 1979. godine u Mostaru, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. Diplomirao je 2005. na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru. Nakon obavljenog pripravničkog staža, bio je zaposlen na Odjelu školske medicine Doma zdravlja Mostar. Na Klinici za neurologiju Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru 2012. godine je položio specijalistički ispit iz neurologije. Pod mentorstvom doc. dr Inge Klupka-Sarić, 2013. godine je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru odbranio magistarski rad iz područja demijelinizacionih bolesti, pod nazivom Povezanost čimbenika okoliša i pozitivne obiteljske anamneze s obolijevanjem od multiple skleroze. Trenutno je u fazi prijave teme doktorata. Zaposlen je na Odjelu za cerebrovaskularne bolesti Klinike za neurologiju SKB Mostar.


Dejan Savić je docent na predmetu Neurologija na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Nišu. Obrazovanje je stekao na istom fakultetu, gde je završio osnovne studije medicine kao student generacije. Specijalizaciju iz neurologije i doktorsku disertaciju iz oblasti multiple skleroze odbranio je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Nišu. Nakon rada na mestu načelnika Odeljenja prijemne ambulante i Ambulantno-polikliničke službe Klinike za neurologiju, aktuelno je raspoređen na Odeljenje za demijelinizaciona oboljenja II Kliničko-neurološkog odeljenja Klinike za neurologiju Kliničkog centra Niš. Kao stipendista-istraživač uključen je u naučno-istraživački projekat Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije pod nazivom Fizičke i neuronauke: Primena magnetne rezonance, mr spektroskopije i drugih tehnika u istraživanju neuroloških i psihijatrijskih poremećaja; podprojekat pod nazivom Klinički i neurofiziološki profil u korelaciji sa nalazom magnetne rezonance kod Parkinsonove bolesti (broj projekta 13M09 od 23.08.1999–31.12.2000). Publikovao je ili prezentovao dvadeset autorskih i trideset devet koautorskih radova.

Dejana R. Jovanović je vanredni profesor na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i šef je Jedinice intenzivnog neurološkog lečenja na Odeljenju urgentne neurologije Klinike za neurologiju KCS. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 1986. godine, a od 1994. je specijalista neurologije. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu je magistrirala 1993. i doktorirala 2000. godine iz oblasti cerebrovaskularnih bolesti. Obučena je za transkranijalni dopler i ultrazvučni pregled krvnih sudova vrata. Stručno se usavršavala u Austriji, a potom u Holandiji, tokom perioda od godinu dana pod mentorstvom prof. dr Jana van Gijna, jednog od svetski poznatih stručnjaka u oblasti cerebrovaskularnih bolesti. Aktivno je učestvovala u implementaciji trombolitičke terapije u Srbiji i edukaciji kadrova za primenu ove terapije iz svih delova zemlje i zemalja regiona. Ona je koordinator Nacionalnog registra za primenu trombolitičke terapije u Srbiji (SETIS). Autor je ili koautor oko 300 stručnih radova objavljenih u inostranim i domaćim časopisima, nacionalnim i međunarodnim stručnim sastancima.

Dragana Obradović je profesor neurologije Medicinskog fakulteta VMA i radi na Klinici za neurologiju VMA u Beogradu. Završila je Medicinski fakultet u Beogradu, a specijalizaciju iz neurologije na VMA. Magistrirala je i doktorirala na VMA, sa temom iz oblasti neuroimunologije multiple skleroze. Njena uža oblast interesovanja je multipla skleroza, i to neuroimunologija multiple skleroze, kognitivni poremećaji u ovoj bolesti, kao i autologa transplantacija matičnih ćelija u multiploj sklerozi. Recenzent je domaćih i stranih časopisa (Vojnosanitetski pregled, Neuroinfl ammation, PLOS ONE, Clinical Neuropsychologist, Neurological Science). Autor je većeg broja radova, kao i rukovodilac naučnoistraživačkih projekata u okviru VMA (Kognitivni poremećaj u multiploj sklerozi i Primena matičnih ćelija u lečenju multiple skleroze).

Draginja Petković je rođena 1976. godine u Sremskoj Mitrovici. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Specijalističke studije iz oblasti neurologije završila je na Klinici za neurologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu. Edukovana je iz oblasti ultrazvučne neurovaskularne dijagnostike u organizaciji Nacionalnog udruženja za neurosonologiju Srbije.



Dušica Popadić rođena je 1980. godine u Mrkonjić Gradu, Republika Srpska. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2008. godine. Od 2010. godine zaposlena je u JZU Sv. Vračevi u Bijeljini. Trenutno je na četvrtoj godini specijalizacije iz neurologije.





Evica Dinčić je rođena 1964. godine u Peći. Osnovno medicinsko obrazovanje stekla je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu (odeljenje u Kragujevcu). Na Vojnomedicinskoj akademiji je završila specijalizaciju iz neurologije. Nakon magistarskog rada iz oblasti multiple skleroze, 2004. godine je odbranila i doktorsku tezu iz iste oblasti. Njena osnovna oblast interesovanja u istraživačkom radu jeste genetska osnova nastanka i razvoja multiple skleroze. Rukovodilac je naučnog projekta na Medicinskom fakultetu VMA Univerziteta odbrane u Beogradu, pod nazivom Genetske promene kao prediktivni faktor nastanka i kliničkih karakteristika multiple skleroze i koistraživač na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (OI175085). U svakodnevnom kliničkom radu, prevashodno sa pacijentima obolelim od multiple skleroze, bavi se i elektrofi ziologijom, a pre svega elektromioneurografi jom. U zvanje vanrednog profesora za predmet Neurologija na Medicinskom fakultetu VMA izabrana je 2012. godine.

Gorana Mandić Stojmenović je rođena 1980. godine u Beogradu, gde je i diplomirala 2005. godine na Medicinskom fakultetu. Specijalističke i specijalističke akademske studije završila je na Klinici za neurologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Od 2013. godine radi kao neurolog specijalista na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije. Tokom 2008. i 2009. godine, kao stipendista Fondacije Prof. dr Risto Bokonjić usavršavala se u oblasti demencija u Alchajmer centru Univerziteta Vrije u Amsterdamu, čiji je rukovodilac profesor P. Scheltens. Tokom 2015. godine usavršavala se iz oblasti MR postprocesing tehnika u neurodegenerativnim bolestima u INSPE, Bolnica San Raffaele u Milanu, čiji je rukovodilac prof. dr Massimo Filippi.


Gordana Tončev je vanredni profesor neurologije na Fakultetu medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu. Osnovne studije medicine i specijalizaciju iz neuropsihijatrije je završila na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Magistarske studije, kao i doktorske studije iz oblasti multiple skleroze, završila je na Fakultetu medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu, na smeru Neuronauke. Od 2005. do 2007. godine bila je predsednik Neurološke sekcije Srpskog lekarskog društva. Sada se nalazi na pozicijama šefa Katedre neurologije i direktora Klinike za neurologiju Kliničkog centra Kragujevac i člana predsedništva Društva neurologa Srbije. Njene publikacije dostupne su na: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=toncev.


Igor N. Petrović je rođen 28. decembra 1973. godine u Prištini, gde je završio Medicinski fakultet. Magistarsku tezu odbranio je 2005. godine, a specijalizirao je 2006. godine na Medicinskom fakultetu u Beogradu, od kada radi kao neurolog specijalista na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije. Usavršavao se 2008. godine na Univerzitetskoj klinici u Kilu (Nemačka), a potom od 2010. do 2011. godine u Bolnici Queen Square i Institutu Reta Lila Weston u Londonu, iz oblasti Parkinsonove bolesti i nevoljnih pokreta. Autor je i koautor preko 40 naučnih radova publikovanih u časopisima koji se citiraju na PubMedu, kao i dva poglavlja u monografijama internacionalnog značaja. Angažovan je kao ocenjivač naučnog projekta prijavljenog kod Ministarstva za nauku vlade Austrije. Od 2003. godine angažovan je kao istraživač-saradnik na većem broju naučnoistraživačkih projekata iz oblasti Parkinsonove bolesti i nevoljnih pokreta, pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, čiji je rukovodilac profesor Vladimir S. Kostić. Učestvovao je u organizaciji Treće evropske zimske škole za nevoljne pokrete u organizaciji Društva za nevoljne pokrete, koja je održana februara 2014. u Beogradu. Godine 2012. izabran je u zvanje kliničkog asistenta za predmet Neurologija na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Dobitnik je Nagrade za najbolji naučni rad Profesor dr Zvonimir M. Lević u 2013. godini, koju dodeljuje Društvo neurologa Srbije. Igor Petrović je oženjen i ponosan otac Sare (9) i Nađe (4).

Irena Dujmović Bašuroski je rođena 1971. godine u Knjaževcu. Medicinski fakultet u Beogradu je završila 1997. godine, a specijalizaciju iz neurologije 2002. godine. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu je 2003. godine odbranila magistarski rad, a 2008. godine i doktorsku disertaciju. Tokom 2009. i 2010. godine se usavršavala u Neuroimunološkoj laboratoriji Medicinskog fakulteta u Insbruku, Austrija. Godine 2011. je izabrana u zvanje naučnog saradnika na Medicinskom fakultetu u Beogradu i u zvanje kliničkog asistenta na Katedri za neurologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu. Zaposlena je na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije od 2000. godine. Saradnik je na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (projekat 175031). U periodu od 2003. do 2004. je bila kopredsednik, a od 2004. do 2005. godine i predsednik Evropskog udruženja mladih neurologa. Sada je član nekoliko domaćih i međunarodnih stručnih i naučnih društava, sekretar je Radne grupe za multiplu sklerozu Društva neurologa Srbije i član je Saveta Evropskog komiteta za lečenje i istraživanje multiple skleroze (ECTRIMS Council). Autor je ili koautor više radova publikovanih u domaćim i međunarodnim stručnim i naučnim časopisima i recenzent više međunarodnih časopisa.

Irena Jeftović Velkova je rođena 1980. godine u Beogradu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Od 2009. je zaposlena u Opštoj bolnici u Loznici. Trenutno je na specijalizaciji iz neurologije.





Iva Stanković je 1985. godine u Beogradu, gde je završila Medicinski fakultet 2010. godine. Zaposlena je na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije od marta 2014. godine. Kao član istraživačkog tima na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, pod rukovodstvom prof. dr Vladimira S. Kostića, izabrana je u zvanje istraživača-saradnika februara 2014. godine. Specijalistički akademski rad pod nazivom Istraživanje depresivnosti u Parkinsonovoj bolesti odbranila je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu februara 2013. godine, gde je aktuelno student doktorskh studija iz neuronauka pod mentorstvom prof. dr Vladimira S. Kostića). Tokom 2013. godine provela je tri meseca na stručnom usavršavanju na Odeljenju neurologije Medicinskog fakulteta u Insbruku.


Ivana Dejanović je 1986. godine u Trbovlju (Slovenija). Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2011. godine. Od septembra 2012. godine do septembra 2014. godine bila je na stručnom usavršavanju na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu u Beogradu, u okviru specijalističkih akademskih studija iz oblasti neurologije, gde je pored naučnoistraživačkog rada bila aktivno uključena i u klinički rad. Od avgusta 2013. godine zaposlena je u Specijalističkoj ordinaciji za neurologiju Apostolski. Decembra 2014. godine upisala je specijalizaciju iz neurologije i započela specijalistički staž na Klinici za neurologiju KCS.


Jelena R. Dačković rođena je 1971. godine u Beogradu. Završila je Matematičku gimnaziju Veljko Vlahović. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu završila je 1997. godine, sa prosečnom ocenom 9,36. Specijalistički ispit iz neurologije položila je 2003. godine. Na Institutu za neurologiju KCS zaposlena je od 2000. godine. Radila je na Odeljenju za kognitivne i bihejvioralne poremećaje u periodu od 2003. do 2010. godine. Na Odeljenju za multiplu sklerozu i demijelizacione bolesti radi od 2010. godine. Oblasti od interesa: imunski posredovane bolesti CNS, multipla skleroza, Hašimoto encefalopatija, kognitivni i bihejvioralni poremećaji kod bolesnika sa imunski posredovanim bolestima CNS. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu odbranila je magistarsku tezu pod nazivom Egzekutivne funkcije kod bolesnika sa subkortikalnom ishemijskom vaskularnom bolešću (mentor prof. dr Gordana Ocić, komentor prof. dr Tatjana Stošić Opinćal). U toku je izrada doktorske disertacije. Član je Lekarske komore Srbije, Srpskog lekarskog društva, Evropske federacije neuroloških društava (EFNS) i Svetske federacije neurologa (WFN).

Jelena Drulović je redovni profesor neurologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Obrazovanje je stekla na istom fakultetu, gde je završila osnovne studije medicine, magistarske studije iz imunologije, specijalizaciju iz neuropsihijatrije i doktorirala iz oblasti neurologije. Sada radi kao načelnik Odeljenja za imunski posredovane bolesti CNS Klinike za neurologiju Kliničkog centra Srbije. Rukovodilac je projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije pod nazivom Komparativna analiza kliničkih parametara i biomarkera u prognozi evolucije multiple skleroze i drugih imunski posredovanih neuroloških bolesti (projekat br. 175031, ciklus 2011– 2015). Predsednik je Radne grupe za multiplu sklerozu Društva neurologa Srbije. Ona je pomoćnik urednika časopisa BMC Neurology (IF=2,486) i član EAN Subspecialty Scientific Panel Multiple Sclerosis i EAN Subspecialty Scientific Panel on Neuroimmunology. Njene puublikacije dostupne su na: http://www. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=drulovic.

Katarina Vesić je rođena 1980. godine u Kragujevcu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu 2007. godine. Od 2010. godine radi kao lekar na stručnom usavršavanju na Klinici za neurologiju KC Kragujevac. Od 2012. godine zaposlena je na Fakultetu medicinskih nauka u Kragujevcu, najpre u zvanju saradnika u nastavi na predmetu Neurologija, a potom u zvanju istraživača-saradnika. Specijalističke akademske studije iz neurologije upisala je 2014. godine. Trenutno je na doktorskim akademskim studijama iz oblasti neuronauka. Užu oblast profesionalnog interesovanja čine demijelinizacione bolesti.


Lorand Sakalaš je asistent neurologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Obrazovanje je stekao na istom fakultetu, gde je završio osnovne studije medicine, specijalizaciju iz neurologije i upisao doktorske studije. Trenutno se nalazi na mestu lekara specijaliste neurologa Odeljenja za inflamatorna i demijelinizaciona oboljenja centralnog nervnog sistema.



Ljubica Vojvodić rođena je 1982. godine u Beogradu. Medicinski fakultet u Beogradu završila je 2008. godine. Od marta 2008. do aprila 2010. godine radila je volonterski na Odeljenju za epilepsije i poremećaje spavanja Klinike za neurologiju u Beogradu. Za to vreme završila je međunarodni (EUREPA) kurs EEG u dijagnostici i lečenju epilepsija. Od maja 2010. godine zaposlena je u Specijalnoj bolnici za cerebrovaskularne bolesti Sveti Sava u Beogradu. Specijalističke akademske studije iz neurologije je završila u decembru 2011. godine, odbranom završnog rada Značaj aktivacije bazalnih ganglija za propagaciju i terminaciju napada kod epilepsije temporalnog režnja: Video-EEG studija. Specijalizaciju iz neurologije započela je u oktobru 2012. godine. Autor je i koautor 28 stručnih radova, od kojih je šest na JCR listi. Doktorske studije iz neurologije započela je u oktobru 2013. godine, pod mentorstvom prof. dr Vladimira S. Kostića.

Maja Stefanović Budimkić je diplomirala na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2008. godine. Radi kao klinički lekar na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije od 2012. godine. Specijalistički staž je započela 2015. godine. U periodu od 2009. do 2012. godine je bila saradnik na projektima Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (br. 145025D i br. 175022) pod rukovodstvom prof. dr Nadežde Čovičković Šternić. U periodu od 2009. do 2010. godine završila je Nacionalnu školu za neuroangiologiju. Specijalističke akademske studije iz neurologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu je završila 2010. godine, odbranom završnog specijalističkog akademskog rada Dijagnostičke i terapijske dileme u akutnom ishemijskom moždanom udaru uzrokovanom spontanom arterijskom disekcijom, pod mentorstvom prof. dr Dejane Jovanović. Uže oblasti interesovanja i istraživanja obuhvataju akutno lečenje ishemijskog moždanog udara, urgentna neurološka stanja i neurosonologiju. U toku je završna izrada doktorske teze Dugoročna prognoza bolesnika sa ishemijskim moždanim udarom lečenih intravenskom trombolitičkom terapijom.

Majda Nazalević rođena je 1978. godine u Banjaluci, gde je diplomirala na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci. Od februara 2012. godine zaposlena je na Klinici za neurologiju UB Kliničkog centra Banja Luka, a u septembru iste godine započela je specijalizaciju iz neurologije.





Mihailo Vučinić je rođen u Beogradu 1980. godine. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2008. godine. Od 2009. godine je na dobrovoljnoj bazi provodio vreme na Odeljenju neurologije KBC Zemun, povremeno u privremenom radnom odnosu. U stalnom radnom odnosu je od jeseni 2012. godine. U proleće 2013. godine započeo je specijalizaciju iz neurologije.




Milica Ječmenica je rođena 1980. godine u Bajinoj Bašti. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2005. godine, a od 2007. godine zaposlena je na Klinici za neurologiju. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2010. godine je odbranila završni specijalistički akademski rad pod nazivom Kliničkoradiografske karakteristike progresivne supranuklearne paralize, pod mentorstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića. U toku je izrada doktorske disertacije, takođe iz oblasti atipičnih parkinsonizama, na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Od 2011. godine je saradnik na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, a pod rukovodstvom prof. Kostića. Tokom 2010. godine usavršavala se u oblasti nevoljnih pokreta na Odeljenju za neurodegenerativne bolesti Univerziteta u Insbruku u Austriji, pod mentorstvom prof. dr W. Poewe i prof. dr G. Wenning. Na završnoj je godini specijalističkih strukovnih studija iz oblasti neurologije.

Milica Miljković je rođena 1981. godine u Kosovskoj Mitrovici. Na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Prištini diplomirala je 2008. godine. Stalno je zaposlena u Zdravstvenom centru Kosovska Mitrovica, najpre kao klinički lekar na Odeljenju pneumoftiziologije, a zatim po dobijanju specijalizacije na Odeljenju neuropsihijatrije. Trenutno je na trećoj godini specijalizacije.



Nevena Petković je završila Medicinski fakultet u Foči 2009. godine. Specijalizant je neurologije, trenutno na četvrtoj godini. Zaposlena je u OB Istočno Sarajevo.





Nikola Kresojević je rođen 1981. godine u Valjevu. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu završio je 2008. godine, gde je naredne godine upisao doktorske studije iz epidemiologije. U toku je izrada doktorske teze pod mentorstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića i komentorstvom prof. dr Tatjane Pekmezović. Zaposlen je na Klinici za neurologiju od novembra 2011. godine gde i specijalizira neurologiju. Od 2011. godine je saradnik na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije pod rukovodstvom prof. Kostića.



Nikola Veselinović je lekar na specijalizaciji iz neurologije Klinike za neurologiju Kliničkog centra Srbije. Obrazovanje je stekao na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde trenutno pohađa postdiplomske studije. Radio je na poziciji mlađeg istraživača u okviru projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije Depresija izazvana vaskularnim bolestima mozga: Primena neurovizuelizacionih metoda u prevenciji, ranom otkrivanju i lečenju (projekat br. 175022). Član je Odeljenja za cerebrovaskularne bolesti i glavobolje Klinike za neurologiju, a uže oblasti interesovanja su mu hronične cerebrovaskularne bolesti i ultrazvučna dijagnostika u neurologiji. Njegove publikacije dostupne su na: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Veselinovic+N%5BAuthor% 5D.



Olivera Tamaš rođena je u Subotici, gde živi i radi. Medicinski fakultet i master iz oblasti cerebrovaskularnih bolesti pod nazivom Karakteristike TIA koje prethode ishemijskom moždanom udaru završila je na Univerzitetu u Novom Sadu. Svoje prvo radno iskustvo stekla je u farmaceutskoj kompaniji Goodwill Pharma, radeći u Mađarskoj i Srbiji, a posle višegodišnjeg radnog iskustva u domenu stručnog marketinga opredeljuje se za klinički rad, te završava specijalizaciju iz neurologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Aktuelno pohađa drugu godinu doktorskih studija. Učesnik je dva naučnoistraživačka projekta Evropske Unije – RISAIND 2011 iz oblasti neuromišićnih bolesti i MULTSCLER 2013 iz oblasti multiple skleroze. U sklopu MULTSCLER projekta provela je tri meseca na Klinici za neurologiju Univerziteta u Segedinu, usavršavajući se pod mentorstvom prof. dr Lasla Večeija. Osnivač je i predsednik Društva mladih neurologa Srbije, a unutar Društva pokretač je brojnih aktivnosti, među kojima je i Škola za mlade neurologe u kojoj danas na razne načine svi zajedno učestvujemo.

Predrag Stanarčević je specijalista neurologije zaposlen na Odeljenju urgentne neurologije Klinike za neurologiju Kliničkoc cesntra Srbije. Osnovne studije medicine, kao i specijalizaciju iz neurologije, je završio na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Na istom fakultetu je odbranio i specijalistički akademski rad iz oblasti neurologije, a potom upisao i doktorske studije, koje trenutno pohađa. Uže oblasti stručnog interesovanja obuhvataju neurološku intenzivnu terapiju, lečenje kritično obolelih neuroloških bolesnika i akutne cerebrovaskularne bolesti.



Predrag Vojinović je rođen 1979. godine u Bitolju, Republika Makedonija. Završio je Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu 2006. godine. Specijalista je neurologije od 2013.godine. Zaposlen je u Opštoj Bolnici Aranđelovac na Odeljenju neurologije.





Rade Popović rođen je 1981. godine. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2007. godine. Trenutno je na specijalizaciji iz neurologije na Klinici za neurologiju Vojnomedicinske akademije.





Sabrina I. Hadžiosmanović je rođena 1981. godine u Bihaću. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Podgorici 2007. godine. Specijalistički ispit iz oblasti neurologije položila je 2014. godine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Kao specijalista neurologije, zaposlena je u Opštoj bolnici Pljevlja na mestu načelnice Odeljenja za neurologiju.




Slobodan Vojinović je rođen 1964. godine u Nišu. Osnovne studije medicine je završio na Medicinskom fakultetu u Nišu 1988. godine, a magistarsku i doktorsku tezu iz oblasti multiple skleroze odbranio je 1993. odnosno 2003. godine na istom fakultetu. Specijalizaciju iz neurologije je završio 1994. godine. Pohađao je Seminare iz neurologije na Univerzitetu Kornel u Njujorku 1997. godine, a tokom 1999. godine boravio je na usavršavanju u Landesnervenklinik Christian Doppler u Salcburgu u Austriji. Na Klinici za neurologiju Kliničkog centra u Nišu radi od 1990. godine, a od 2001. godine je šef Odseka za demijelinizacione bolesti. Vanredni je profesor neurologije na Medicinskom fakultetu u Nišu od 2009. god.


Snežana Simović je rođena u Užicu 1985. godine. Osnovne studije medicine završila je 2011. godine na Fakultetu medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu, a naredne godine upisala je doktorske akademske studije, smer Neuronauke. Od septembra 2013. godine zaposlena je kao saradnik u nastavi za užu naučnu oblast Neurologija. Aktuelno je na drugoj godini specijalizacije iz Neurologije.




Stojan Z. Perić je rođen 1983. godine u Šapcu. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2008. godine sa prosečnom ocenom 9,83. Od 2008. godine bio je angažovan kao istraživač-saradnik na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije zaposlen je od 2010. godine. Upisao je specijalizaciju iz neurologije u novembru 2012. godine. Godine 2014. odbranio je doktorsku disertaciju pod nazivom Ispitivanje funkcionalnih i morfoloških poremećaja centralnog nervnog sistema kod bolesnika sa miotoničnom distrofijom tipa 1 na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Do sada je objavio više od 30 naučnih radova i bio recenzent većeg broja publikacija u relevantnim međunarodnim časopisima. Osvojio je međunarodnu nagradu Američke akademije neurologa 2011. godine, kao i Nagradu Brus Šenberg za izuzetan doprinos u neuroepidemiologiji 2015. godine. Kao stipendista Evropske federacije neuroloških društava, 2011. godine je bio na šestonedeljnom usavršavanju iz oblasti miotoničnih distrofija, mišićnih kanalopatija i fluorescentne in situ hibridizacije na Odeljenju neurologije Univerziteta u Milanu, kod prof. dr Đovanija Meola. Član je ekspertskog panela za ispitivanje mera ishoda u miotoničnoj distrofiji (OMMYD). Glavni je urednik Srpskog registra za miotonične distrofije, koji je deo međunarodne neuromišićne mreže TREAT-NMD. Učestvovao je u formiranju srpske mreže istraživača u oblasti neuromišićnih bolesti (NMD-SerbNet). Koordinator je prve multicentrične studije Društva neurologa Srbije i Srpskog udruženja za periferni nervni sistem, pod nazivom GBSerbia. Predsednik je Odbora za međunarodne odnose DMNS-a.

Šarlota Mesaroš je docent na Katedri neurologije Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Obrazovanje je stekla na istom fakultetu, gde je završila osnovne studije medicine i specijalizaciju iz neurologije, magistrirala i doktorirala iz oblasti neurologije. Stručnu delatnost obavlja na Odeljenju za demijelinizacione i imunski posredovane bolesti CNS Klinike za neurologiju Kliničkog centra Srbije, sa dominantnim fokusom na multiplu sklerozu. Stručno usavršavanje je počela u Segedinu (Mađarska), a zatim u Ferari (Italija), a poseban doprinos je dala u oblasti razvoja neuroimidžinga u multiploj sklerozi tokom višegodišnjeg i ponavljanog boravka u istraživačkom centru Neuroimaging Research Unit, Scientific Institute and University San Raffaele u Milanu (Italija), pod mentorstvom prof. dr Masima Filipija, nakon čega je postala koordinator naučnoistraživačkog rada iz oblasti neuroimidžinga na Klinici za neurologiju KCS. Od 1994. godine kontinuirano učestvuje kao istraživač-saradnik na različitim projektima Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, iz oblasti demijelinizacionih i imunski posredovanih bolesti CNS. Kao autor ili koautor učestvovala je u publikaciji preko 40 radova iz oblasti multiple skleroze, objavljivanih u celini u vodećim naučnim časopisima međunarodnog značaja.

Tamara Švabić-Međedović je rođena 1981. godine u Kraljevu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2008. godine. Specijalističke akademske studije iz neurologije upisala je 2012. godine, a pod mentorstvom prof. dr Dejane Jovanović u toku je izrada završnog rada. Od 2009. do 2014. godine radila je kao istraživač-pripravnik na projektima Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, pod rukovodstvom prof. dr Nadežde Čovičković Šternić. Od 2014. godine zaposlena je na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije. Užu oblast profesionalnog interesovanja čine cerebrovaskularne bolesti i neurosonološka dijagnostika, a 2010. godine završila je šestomesečnu edukaciju iz ultrazvučne neurovaskularne dijagnostike, koju organizuje Nacionalno udruženje za neuroangiologiju Srbije. Aktivno je učestvovala u dosadašnjim Školama za mlade neurologe: Školi nevoljnih pokreta, Školi cerebrovaskularnih bolesti i Školi epilepsije.

Tanja Stojković diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2006. godine. Počela je da radi na Klinici za neurologiju 2007. godine, prvo kao klinički lekar. Godine 2010. započela je specijalistički staž, a 2014. je položila specijalistički ispit. Radno je angažovana na Odeljenju za nevoljne pokrete i u Centru za poremećaje pamćenja. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2010. godine je odbranila završni specijalistički akademski rad pod nazivom Primena jednofotonske emisione kompjuterizovane tomografije (DATSPECT) u diferencijalnoj dijagnozi parkinsonizma, pod mentorstvom prof. dr Elke Stefanove. Trenutno je na doktorskim studijama iz neurologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i bavi se istraživanjem kognitivnih poremećaja u Parkinsonovoj bolesti. Od 2011. godine je saradnik na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (br. 175090), pod rukovodstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića.

Tatjana Golubović je rođena 1983. godine u Zrenjaninu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2009. godine. Od 2010. godine zaposlena je u Specijalnoj bolnici za cerebrovaskularne bolesti Sveti Sava u Beogradu. Specijalizaciju iz neurologije započela je 2013. godine.




Tatjana Pekmezović je redovni profesor epidemiologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Obrazovanje je stekla na istom fakultetu, gde je završila osnovne studije medicine, magistarske studije iz onkologije, specijalizaciju iz epidemiologije i doktorirala iz oblasti neuroepidemiologije. Sada se nalazi na pozicijama šefa Katedre za epidemiologiju i predsednika Programskog saveta doktorskih studija iz epidemiologije. Rukovodilac je projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije pod nazivom Epidemiološka istraživanja neuroloških poremećaja: Sveobuhvatna procena efekata bolesti (br. 175087, ciklus 2011–2015) i istraživač u projektu Motorni i nemotorni simptomi parkinsonizma: Kliničke, morfološke i molekularno-genetičke korelacije (br. 175090, ciklus 2011–2015) pod rukovodstvom akademika prof. dr Vladimira Kostića. Član je uredništva časopisa Eurosurveillance (IF=4,659) i EAN Subspecialty Scientific Panel Neuroepidemiology. Dobitnik je godišnje nagrade za naučnoistraživački rad Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu za 2006. godinu. Njene publikacije dostupne su na: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=pekmezovic.

Vanja Martinović je rođena 1987. godine u Sisku, Republika Hrvatska. Diplomirala je 2012. godine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Doktorske studije iz epidemiologije je upisala 2012. godine pod mentorstvom prof. dr Jelene Drulović i komentorstvom prof. dr Tatjane Pekmezović, a u toku je izrada završnog rada. Zaposlena je kao istraživač-pripravnik na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije pod nazivom Epidemiološka istraživanja neuroloških poremećaja: Sveobuhvatna procena efekata bolesti (br. 175087, ciklus 2011–2015), od 2012. godine. Užu oblast interesovanja predstavljaju autoimune bolesti centralnog nervnog sistema.



Velibor Jolić je rođen 1977. godine u Beogradu, gde je i završio Medicinski fakultet. Od 2006. je zaposlen kao klinički lekar u Specijalnoj bolnici za internu medicinu. Trenutno je na završnoj godini specijalizacije iz neurologije. Zamenik je predsednika Društva mladih neurologa Srbije i učestvovao je u organizaciji svih dosadašnjih Škola za mlade neurologe.




Vesna Suknjaja je rođena 1978. godine u Novom Sadu. Asistent je na Katedri za neurologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu. Osnovne studije medicine je završila na istom fakultetu, gde je nastavila i doktorske studije, a trenutno je u toku izrada doktorske disertacije iz oblasti multiple skleroze. Zaposlena je na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Vojvodine od 2005. godine, a nakon položenog specijalističkog ispita 2012. godine kao lekar specijalista neurolog na Odeljenju za demijelinizacione bolesti centralnog nervnog sistema. Učestvuje u nekoliko kliničkih projekata na temu multiple skleroze.


Višnja Pađen je rođena 1982. godine u Beogradu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2007. godine. Na istom fakultetu je u martu 2010. odbranila završni specijalistički akademski rad pod nazivom Moždana smrt: Dijagnostički kriterijumi i transplantacija, a u maju 2014. godine i doktorsku disertaciju pod nazivom Akutni ishemijski moždani udar kod bolesnika sa atrijalnom fi brilacijom: Kliničke karakteristike i ishod. Od oktobra 2009. do novembra 2011. godine radila je kao naučni saradnik u okviru projekata Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije pri Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije. Od novembra 2011. zaposlena je na Klinici na neurologiju KCS, na Odeljenju urgentne neurologije. Trenutno je na specijalizaciji iz neurologije. Kao stipendista francuske vlade za naučno usavršavanje, u više navrata je boravila u Francuskoj, u Univerzitetskoj bolnici Roger Salengro u Lilu. Autor je i koautor 47 stručnih radova i publikacija, od kojih je 10 objavljeno u časopisima indeksiranim u CC/SCI bazi podataka. Član je Srpskog lekarskog društva, Društva mladih neurologa Srbije i Evropskog udruženja neurologa. Predsednik je Odbora za domaće odnose Društva mladih neurologa Srbije.

Vladana Marković je 2007. godine završila Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, gde je 2010. godine odbranila i završni rad akademske specijalizacije iz oblasti neurologije, a potom upisala doktorske studije iz neurologije. U toku je izrada teze pod mentorstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića. Na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije radi od 2007. godine, prvo kao stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, a potom kao klinički lekar i specijalizant neurologije. Specijalizaciju je završila 2014. godine. Od 2007. je učestvovala kao saradnik na tri projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije iz oblasti Parkinsonove bolesti. Godine 2010. je provela šest nedelja na studijskom boravku na Neurološkoj klinici Univerzitetske bolnice u Drezdenu, pod rukovodstvom prof. dr Hajnca Rajhmana.